Jest to zabieg polegający na wprowadzania bezpośrednio do skóry właściwej substancji aktywnych. Do klasycznej mezoterapii igłowej wykorzystuje się bardzo cienkie igły. Preparaty do mezoterapii podawane są w niewielkich porcjach dość gęsto obok siebie.
Zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny. Może jednak powodować powstanie drobnych siniaczków i rumieni, czasem drobnego miejscowego krwawienia, widocznych przez kilka dni po zabiegu.
Mezoterapia daje szybko zauważalną poprawę stanu skóry, a efekty niepożądane są ograniczone i krótkotrwałe. Na zabieg mezoterapii należy przeznaczyć ok. godziny.
Mezoterapia może wywoływać ból, dlatego stosuje się znieczulenie miejscowe, najczęściej kremem EMLA.
Mezoterapia jest wykorzystywana w medycynie estetycznej w następujących wskazaniach:
Aktualnie wykorzystujemy preparaty CytoCare i StretchCare firmy BeautyMed, w miarę pojawiania się innych preparatów uzupełniamy ofertę gabinetu.
Cytocare zawiera kwas hialuronowy, witaminy, nieorganiczne sole i aminokwasy. W efekcie podania Cytocare uzyskujemy głębokie nawilżenie i spłycenie zmarszczek, poprawienie napięcia i gęstości skóry, regenerację, promienny, świeży wygląd.
StretchCare zawiera kwas hialuronowy, DMAE (dimetyloaminoetanol), wit. B5 (biotynę) oraz pierwiastki śladowe: cynk i miedź. Podanie Stretchcare poprzez działanie DMAE daje efekt liftingu i poprawia napięcie skóry oraz rozjaśnia ją, kwas hialuronowy sprawia efekt nawilżający, zaś wit. B5 i pierwiastki śladowe chronią skórę przed wolnymi rodnikami, powodują, że jest młodsza i świeższa.
Zabiegi mezoterapii wymagają powtarzania. Częstość zabiegów dostosowuje się do efektów terapii u pacjentki. Zazwyczaj terapię rozpoczyna się od 4 zabiegów co 7 – 21 dni, potem wykonuje się dwa zabiegi podtrzymujące w odstępie miesięcznym, potem raz pół roku. Dzięki zabiegom podtrzymującym efekty utrzymują się dłużej.
Po zabiegu dobrze jest schłodzić skórę. Jeśli dojdzie do drobnych krwawień dobrze jest skórę odkażać. Należy unikać słońca przez ok. 2 tygodnie, aby uniknąć przebarwień.
Zabiegi mezoterapii wykonuje się od 1952 roku zarówno w medycynie klasycznej jak i estetycznej. Wykorzystuje się w nich różne preparaty, zależnie od potrzeb.
Preparat służy do hamowania utraty włosów, stymuluje odrost włosów, korzystnie wpływa na skórę głowy. Stosowany jest u kobiet i u mężczyzn. Działanie Dermaheal HL polega na stymulowaniu proliferacji komórek cebulek włosowych oraz mikrocyrkulacji krwi, co zapewnia optymalne odżywienie i utlenowanie. W ten sposób powoduje rewitalizację cebulek włosowych, zwiększa grubość włosów i ich gęstość.
Działanie tego preparatu wynika z obecności peptydów oraz witamin i minerałów.
Peptydy biomimetyczne:
Inne składniki aktywne:
Wskazania do stosowania:
Zabieg ten ma na celu zniwelowanie obrzęków i cieni pod oczami oraz obrzęków powiek. Innowacyjny koktajl zawiera kwas hialuronowy, wyciągi z ziół: ruszczyka, jagody, rozmarynu oraz dużą dawkę witaminy C i heksapeptyd. Podaje się go w iniekcji cienką igłą.
Kuracja polega na przeprowadzeniu 3 - 4 zabiegów w odstępach co ok. 2 tygodnie.
Mesoline shine to preparat do mezoterapii dla pacjentów, którzy zmagają się z uporczywymi przebarwieniami, zarówno po ciąży, terapii hormonalnej jak i po menopauzie, a także dla osób, u których nie można stwierdzić jasno jaka jest przyczyna przebarwień.
Działanie Mesoline shine na przebarwienia jest wielokierunkowe: ogranicza syntezę melaniny w skórze poprzez hamowanie tyrozynazy, rozjaśnia skórę, przyspiesza jej złuszczanie, hamuje powstawanie wolnych rodników (a więc hamuje starzanie skóry), chroni przed działaniem promieniowania UV i działa przeciwzapalnie.
Głowne składniki Mesoline shine to:
Zaleca się 4 – 5 zabiegów odstępach tygodniowych, potem 2 - 3 w odstępach miesięcznych. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. W miarę wykonywania kolejnych zabiegów widoczna jest coraz lepsza kondycja skóry, znikanie przebarwień, dalsze rozjaśnienie i rozświetlenie.