Jest to rodzina wypełniaczy skórnych, których głównym składnikiem jest polikaprolakton (PCL). Tworzy on gładkie mikrosfery, które są zawieszone w nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. PCL jest całkowicie bioresorbowalny, co jest gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa.
Ellanse™ jest używany do korekcji zmarszczek i fałd skóry, nadawania objętości i konturowania. Używa się niewielkich ilości preparatu, jedna strzykawka pozwala na „opracowanie” większej ilości miejsc niż kwas hialuronowy.
Efekt implantacji Ellanse™ jest natychmiastowy, ale też przedłużony poprzez biostymulację neokolagenezy. Utrzymuje się od 18 miesięcy do 4 lat.
Ellanse™ to obecnie najbardziej innowacyjna grupa wypełniaczy skórnych. Wypełniają zmarszczki i fałdy skóry i jednocześnie mają silne działanie stymulujące neokolagenezę, czyli produkcję własnego kolagenu. Efekt ten utrzymuje się od roku do czterech lat, zależnie od tego który wypełniacz z rodziny Ellanse™ został użyty.
W produkcji Ellanse™ zastosowano technologię STAT™ – jest to unikalny proces niosący wiele korzyści: Sustained Performance (długotrwała skuteczność), Tunable Longevity (regulowana trwałość), Total Bioresorbability (całkowita bioresorpcja).
Główny składnik Ellanse™ to polikaprolakton (PCL), który występuje w postaci gładkich mikrosfer, drugim jest żelowy nośnik, czyli wodny roztwór karboksymetylocelulozy (CMC).
Każdy z tych składników ma inne działanie:
Jak wspomniano głównym składnikiem preparatów linii Ellanse™ jest polikaprolakton (PCL) zawieszony w postaci mikrosfer w żelu będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy (CMC).
Podstawową różnicą między poszczególnymi produktami tej linii jest początkowa długość łańcucha PCL, a co za tym idzie różny czas, w którym dochodzi do hydrolizy łańcucha i całkowitej bioresorpcji. W efekcie różny jest czas efektu pozabiegowego.
Pozostałe właściwości produktów są dla całej gamy identyczne.
Dostępne są cztery wersje Ellanse™: -S, -M, -L i -E. Długość łańcuchów PCL jest większa w każdym kolejnym preparacie a więc dłuższy jest czas bioresorpcji preparatu i w związku z tym utrzymywania się efektu pozabiegowego.
I tak efekt zabiegowy dla Ellanse™-S utrzymuje się około roku, dla Ellanse™-M około dwóch lat, dla Ellanse™ -L około trzech lat i dla Ellanse™ -E około czterech lat.
Składniki Ellanse™ mają już wieloletnią historię różnych zastosowań w medycynie i certyfikaty FDA i CE.
Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania wypełniaczy z rodziny Ellanse™ były badane w trakcie zarówno w prób przedklinicznych na hodowlach tkankowych jak i dwuletniego prospektywnego badania klinicznego w Niemczech w klinice Hautok w Monachium.
Badanie kliniczne przeprowadzone było zgodnie ze standardami ISO (International Organisation for Standarization) 14155 oraz ICH (International Conference of Harmonisation) GCP (Good Clinical Practice).
Pamiętać też warto, że zabiegi z użyciem Ellanse™ nie muszą być poprzedzone testem alergicznym.
Zabiegi z użyciem Ellanse™ mogą mieć czasami lekkie niepożądane skutki, takie jak drobne wylewy krwawe, obrzęki, zaczerwienienie lub zasinienie. Objawy te wynikają z techniki podania preparatu i ustępują w ciągu kilku dni.
Zabieg jest poprzedzony konsultacją, aby zapewnić pacjentowi jak najlepszy dobór preparatu do problemu. Około godzinę przed zabiegiem implantacji Ellanse™ nakłada się krem znieczulający. Po tym czasie wprowadza się preparat cienkimi igłami.
Zabieg trwa ok. 30 minut.
Po zabiegu korzystnie jest przeprowadzić masaż miejsc implantacji celem lepszego rozłożenia preparatu w tkankach.
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.
Wskazane jest unikanie gorących kąpieli oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 24 godziny oraz ekspozycji na słońce przez tydzień.
Zabiegi z użyciem Ellanse™ są szczególnie polecane osobom, które oczekują naturalnego efektu i długotrwałej skuteczności.
Nie tylko skutecznie niwelują zmarszczki i fałdy, ale także powodują większą gęstość, jędrność i wygładzenie skóry.