Sunekos zawitał na polskim rynku w marcu 2018. Jest to nowa procedura lecznicza służąca naturalnej regeneracji skóry poprzez tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastycznych, nazywanych też sprężystymi. W skład Sunekosu wchodzi kwas hialuronowy połączony z aminokwasami. To połączenie gwarantuje regenerację macierzy pozakomórkowej (extracellular matrix – EMC).
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej. Od dawna jest używany w zabiegach medycyny estetycznej, jako skuteczny i dobrze tolerowany składnik wielu preparatów.
Aminokwasy wchodzące w skład Sunekosu to glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina i L-leucyna. Ostatni z nich L-leucyna ma działanie ogólnie pro-syntetyczne. L-alanina i L-walina stymulują głównie syntezę włókien elastycznych, a trzy pierwsze, czyli glicyna, L-prolina i L-lizyna stymulują głównie syntezę włókien kolagenowych.
Zabieg Sunekos wykonuje się wg dwóch różnych procedur:
Sunekos 200 - polecany jest przede wszystkim osobom powyżej 25 roku życia. Preparat podawany jest do średnich warstw skóry właściwej.
Sunekos 1200 – wykonywany jest u osób od 45 roku życia.
Bolesność jest niezbyt silna i wynika z wkłuć. Warto poprzedzić zabieg aplikacją kremu znieczulającego.
Delikatny efekt wolumetryczny widać bezpośrednio po zabiegu. Efekty regeneracji zaczynają być widoczne po ok. 10 dniach od pierwszego zabiegu. Utrzymują się ponad pół roku.
Pacjent może wrócić do codziennej aktywności tego samego dnia, mogą być widoczne zasinienia w miejscach wkłuć.